A A A
LV / EN
LATVIJAS REPUBLIKAS SATVERSMES AIZSARDZĪBAS BIROJS

AKTUALITĀTES

Par SAB direktora pilnvaru maiņas kārtību

Satversmes aizsardzības birojs ir pateicīgs Nacionālās drošības padomei un Saeimai par savlaicīgi izvirzīto un iecelto Satversmes aizsardzības biroja direktoru.

2013.03.14

SAB 2012.gada darbības pārskats

  • SAB uzmanības lokā nonākušas vairākas organizācijas un personas saistībā ar dažādām, pret Latviju vērstām aktivitātēm.
  • Ārvalstu izlūkdienesti strādā ar Latvijā mītošo diasporu – darbu šajā virzienā aktivizējusi Baltkrievijas Valsts drošības komiteja.
  • Latvijas krievvalodīgo tiesību aizstāvja A.Gapoņenko grāmatas “Latgale: citas esības meklējumos” prezentāciju Maskavā organizēja un vadīja SAB identificēts Krievijas Ārējās izlūkošanas dienesta virsnieks.

2013.03.06

SAB direktors piedalījies diskusijā par drošības izaicinājumiem Baltijas jūras reģionā

26.februārī Vašingtonā notika Latvijas vēstniecības ASV un ietekmīgās domnīcas Atlantic Council organizēta apaļā galda diskusija ar Satversmes aizsardzības biroja direktoru Jāni Kažociņu.

2013.02.28

Par grozījumiem Zinātniskās darbības likumā

Grozījumu izstrādes pamatojums Satversmes aizsardzības biroja likuma 1.panta pirmajā daļā un 7.panta 6.punktā un Valsts drošības iestāžu likuma 10.panta pirmās daļas 1.punktā ir noteikts uzdevums valsts drošības iestādēm, tajā skaitā Satversmes aizsardzības birojam, aizsargāt valsts zinātnisko un tehnisko potenciālu.

2013.02.22