A A A
LV / EN
LATVIJAS REPUBLIKAS SATVERSMES AIZSARDZĪBAS BIROJS

AKTUALITĀTES

No frontes līnijām uz mājas fronti: Krievijas sabiedrības perspektīvas par karu Ukrainā un to ietekme uz Putina režīma stabilitāti

Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā tiek pārbaudīta Krievijas prezidenta Vladimira Putina režīma stabilitāte un dzīvotspēja.
“Vagner” vadītāja Jevgēņija Prigožina militārais dumpis un karadarbības izplešanās Krievijas teritorijā ir tikai daži no pēdējā laika pārbaudījumiem, ar kuriem režīmam nākas saskarties.
Rakstā SAB vērtē, vai Putina režīms joprojām ir stabils sabiedrisko procesu kontekstā.

2023.08.17

Satversmes aizsardzības birojs izsludina jaunas vakances

Pēc veiksmīgi aizvadītiem publiskiem konkursiem, kuros tika atrasti piemēroti analītiķu un jurista amata kandidāti, Satversmes aizsardzības birojs (SAB) turpina iesākto praksi un aicina profesionāļus, kuri ar savu darbu vēlas līdzdarboties valsts drošības stiprināšanā, piedāvāt savu kandidatūru darbam birojā.

SAB izsludina atklātu konkursu uz šādām vakancēm - tīkla iekārtu administrators un elektromagnētiskās saderības mērījumu inženieris.

2023.06.13

Krievijas kodolieroču politika: starp retoriku un apdraudējumu

Kopš Krievijas plaša mēroga iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī, liela sabiedrības uzmanība ir pievērsta Krievijas retorikai un iespējamajai rīcībai kodolieroču jomā. Rakstā SAB vērtē, cik pamatoti ir Krievijas izteikumu par atomieroču izmantošanu, kādi ir Krievijas kodolretoriku pastiprinošie faktori un iespējamie kodolieroču izmantošanas veicinošie faktori, kā arī   skaidro, kā un vai kodolieroči varētu tikt pielietoti.

2023.04.26

Par informācijas dienesta vajadzībām aizsardzības regulējuma izmaiņām

Tuvākajā laikā paredzēts lemt par informācijas dienesta vajadzībām kategorijas iekļaušanu likuma “Par valsts noslēpumu” regulējumā. Reaģējot uz publiskajā telpā izskanējušajām bažām par to, ka minētie grozījumi varētu mazināt sabiedrības piekļuvi informācijai, SAB piedāvā savu skaidrojumu.

2023.04.04

123 ... 26