A A A
LV / EN
LATVIJAS REPUBLIKAS SATVERSMES AIZSARDZĪBAS BIROJS

AKTUALITĀTES

Krievijas kodolieroču politika: starp retoriku un apdraudējumu

Kopš Krievijas plaša mēroga iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī, liela sabiedrības uzmanība ir pievērsta Krievijas retorikai un iespējamajai rīcībai kodolieroču jomā. Rakstā SAB vērtē, cik pamatoti ir Krievijas izteikumu par atomieroču izmantošanu, kādi ir Krievijas kodolretoriku pastiprinošie faktori un iespējamie kodolieroču izmantošanas veicinošie faktori, kā arī   skaidro, kā un vai kodolieroči varētu tikt pielietoti.

2023.04.26

Par informācijas dienesta vajadzībām aizsardzības regulējuma izmaiņām

Tuvākajā laikā paredzēts lemt par informācijas dienesta vajadzībām kategorijas iekļaušanu likuma “Par valsts noslēpumu” regulējumā. Reaģējot uz publiskajā telpā izskanējušajām bažām par to, ka minētie grozījumi varētu mazināt sabiedrības piekļuvi informācijai, SAB piedāvā savu skaidrojumu.

2023.04.04

SAB ikgadējā pārskatā norāda uz Krievijas mērķi – šķelt Rietumu vienotību

Šī gada 28. februārī Satversmes aizsardzības birojs publicē 2022. gada darbības pārskata neklasificēto daļu.

2023.02.28

Putina režīma stabilitāte. Vai iespējamas izmaiņas?

Kopš šī gada februāra dažādos masu medijos arvien biežāk izskan dažādi pieņēmumi un versijas par iespējamām politiskām izmaiņām Krievijas varas sistēmā, paredzot Krievijas prezidenta Vladimira Putina varas zaudēšanu un pat Krievijas ekonomisku un reģionālu sabrukumu. Šajā rakstā Satversmes aizsardzības birojs (SAB) sniedz savu komentāru par šiem pieņēmumiem. 

2022.11.24

123 ... 26