A A A
LV / EN
LATVIJAS REPUBLIKAS SATVERSMES AIZSARDZĪBAS BIROJS

AKTUALITĀTES

Pēc ziņojuma valdībai SAB publicē 2015. gada darbības pārskatu

Šodien, 29. martā Satversmes aizsardzības biroja direktors Jānis Maizītis iepazīstināja valdību ar ziņojumu par Satversmes aizsardzības biroja darbību 2015. gadā un saskaņoja biroja darba virzienus 2016. gadam.

2016.03.29

J.Maizītis: Valsts noslēpuma aizsardzības sistēma funkcionē precīzi un sekmīgi; atsevišķas izmaiņas - diskutējamas

Intervijā žurnālam "Ir" Satversmes aizsardzības biroja direktors Jānis Maizītis atklāja apspriežamo un vērtējamo jautājumu loku attiecībā uz pastāvošo valsts noslēpuma aizsardzības sistēmu. J.Maizītis arī ieskicēja iespējamās izmaiņas pastāvošajā kārtībā, kādā personām tiek izsniegta vai atteikta speciālā atļauja darbam ar valsts noslēpumu.

Intervija publicēta 2014.gada 4.septembra žurnālā "Ir".

2014.09.08

SAB 2013.gada darbības pārskats

  • Izrādot pastiprinātu interesi par Latvijas ārpolitikas un drošības politikas jautājumiem, pret Latviju aktīvu darbu turpina Krievijas izlūkošanas un drošības dienesti, kuru aktivitātes tiek veiktas gan Latvijā, gan arī no Krievijas teritorijas.
  •  Pieaugot ārvalstu izlūkdienestu kiberizlūkošanas spējai, tā iegūst aizvien būtiskāku lomu ārvalstu izlūkdienestu darbā. Kiberizlūkošana tiek vērsta pret dažādiem mērķiem, tajā skaitā arī pret Latvijas valsts institūcijām un amatpersonām.
  •  SAB uzmanības lokā nonākušas vairākas organizācijas un fondi, kuru darbība, Krievijas ietekmes pasākumu, tautiešu un informācijas politikas ietvaros, vērsta pret Latviju un tās interesēm.

2014.06.09

Par SAB direktora pilnvaru maiņas kārtību

Satversmes aizsardzības birojs ir pateicīgs Nacionālās drošības padomei un Saeimai par savlaicīgi izvirzīto un iecelto Satversmes aizsardzības biroja direktoru.

2013.03.14