A A A
LV / EN
LATVIJAS REPUBLIKAS SATVERSMES AIZSARDZĪBAS BIROJS

AKTUALITĀTES

SAB direktors atbild uz skolēnu jautājumiem

28. novembrī Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktors Jānis Kažociņš tikās ar laikraksta „Diena” septītā konkursa „Kas notiek?” uzvarētājiem.

2005.12.01

SAB direktora lēmuma pārsūdzēšanas aizliegums atbilst Satversmei

Norma, ka Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktora lēmums par pieeju ārvalstu, starptautisko organizāciju un to institūciju klasificētajai informācijai ir galīgs un nav pārsūdzams, atbilst Satversmei. Šādu spriedumu 2005. gada 17. oktobrī pieņēma Satversmes tiesa.

2005.11.22

SAB direktors sniedz interviju Latvijas Televīzijai

2005. gada 3. novembrī Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktors Jānis Kažociņš viesojās Latvijas Televīzijas raidījumā „Valsts pirmās personas”.

2005.11.22

Apstiprināta kārtība, kādā veicama personu pārbaude pieejai valsts noslēpuma objektiem

Turpmāk personas pārbaudes kārtību pirms tai piešķirs vai pagarinās pielaidi valsts noslēpumam noteiks Ministru kabineta instrukcija „Kārtība, kādā tiek veikta personu pārbaude pieejai valsts noslēpuma objektiem un šīs pārbaudes termiņi”. Jaunā kārtība tikusi apstiprināta Ministru kabineta sēdē, 2005. gada 1. novembrī. To saskaņā ar likumu „Par valsts noslēpumu” izstrādājis Satversmes aizsardzības birojs, piedaloties citām valsts drošības iestādēm.

2005.11.10