A A A
LV / EN
LATVIJAS REPUBLIKAS SATVERSMES AIZSARDZĪBAS BIROJS

AKTUALITĀTES

SAB direktors sniedz lekciju topošajiem politologiem

Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktors Jānis Kažociņš šodien sniedza lekciju par valsts drošības iestāžu sistēmu un konkrēti par SAB vietu un lomu tajā Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Politikas zinātnes katedras maģistratūras studentiem.

Šāda lekcija sadarbībā ar politoloģes, profesores Žanetas Ozoliņas vadīto Politikas zinātnes katedru notika pirmo reizi.

J.Kažociņš stāstīja par SAB darbību, biroja kompetenci, mērķiem, uzraudzību, principiem, kā arī prioritātēm. Tāpat J.Kažociņš atbildēja uz studentu jautājumiem par minētajām tēmām, kā arī daudzām citām, piemēram, terorismu, izlūkošanu, pretizlūkošanu, SAB finansēšanu, darbības metodēm, valsts noslēpuma un NATO un Eiropas Savienības klasificētās informācijas aizsardzību.

J.Kažociņš uzsvēra, ka SAB nevar veiksmīgi darboties bez atbalsta no valsts puses – izpildvaras, likumdevējvaras, bet visvairāk – bez sabiedrības atbalsta. Runājot ar topošajiem politologiem, J.Kažociņš daudz uzmanības veltīja arī jautājumam, kā pārvarēt pretrunu starp slepenības nepieciešamību valsts drošības iestādēs un atklātību kā demokrātijas principu.

Jāpiebilst, ka šī tikšanās ir saistīta arī ar gaidāmo SAB 10 gadu jubileju šonedēļ.

2005.04.11